Stránka plná zábavy s ceruzou v ruke
Starý námorník sedel pri poháriku s dobrou whisky, pomaly si poťahoval s cigarety, pozeral cez otvorené okno na neďaleké hory a rozmýšľal nad svojím životom morského vlka. Znenazdajky sa otočil k človeku, ktorý sedel pri vedľajšom stole, a dal mu takúto hádanku: "Keď  vyrastie, odsúdia ju na smrť a zotnú. Druhý život žije zavretá v škatuli. Keď ju objavia, zapália ju a zomrie do piatich minút. Čo je to?"

 

Riešenie: klikni na zobraziť celé

Dvojmetrový kúzelník z cirkusu Nový svet bol atrakciou aj mimo predstavenia. Všade kam prišiel, chodili sa naňho pozerať deti aj tí starší. Keďže bol zhovorčivý, odvážili sa mu aj prihovoriť. On rozprával... a dával hádanky. Vyhĺbil napríklad do zeme 20-centimetrovú dieru. Hodil do nej pingpongovú loptičku a požiadal prítomných, aby ju vytiahli bez toho, aby sa loptičky priamo dotkli, nesmeli tiež použiť palicu, lepiacu pásku ani nič pevné. Mnohí skúšali fúkať, ale diera bola príliš hlboká. Ako napokon dostali loptičku von z jamky?

 

Riešenie: klikni na zobraziť celé

Keď  vojdete do krčmy U starého blázna, na stene nájdete visieť rôzne veci. Nápisy, talizmany, divné obrázky s objektmi všemožných tvarov. Steny v krčme nikdy nenudia, pretože všetko, čo na nich je, sa mení. Najčastejšie nápisy. Krčmár tam naposledy zavesil takýto: "Muž to má len jedno, žena dve, bábätko tri. Inteligent štyri, policajt tri, človek len dve a vrah jedno. Čo je to?"

 

Riešenie: klikni na zobraziť celé

Meniny na web
PageRank
www.lustenie.napady.net; Pav©l Surovec 2007 - 2013, lustenie@centrum.sk
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one